Росія висунула ще одну умову для проведення зустрічі «нормандської четвірки»


У російському МЗС заявили, що перспектива саміту у нормандському форматі проясниться після підтвердження СММ ОБСЄ розведення сил в Петровському і Золотому.

Про це сказав представник РФ при ОБСЄ Олександр Лукашевич, повідомляє ТСН з посиланням на пресслужбу відомства.

Він заявив, що Росія бачить «деякі зрушення» у процесі врегулювання ситуації на Донбасі. Лукашевич стверджує, що тепер «м’яч» нібито на боці Києва, оскільки Україна «має здійснити імплементацію» формули Штайнмаєра в законодавство.

«Разом з тим важливо розуміти, що узгодженням її (формули – ред.) тексту у контактній групі вичерпуються всі необхідні поправки, пов’язані з наданням Донбасу особливого статусу на постійній основі», – стверджує він.

Лукашевич додав, що перспектива проведення саміту нормандської четвірки «стане зрозумілою після підтвердження СММ розведення сил і засобів в Петровському і Золотому».

«Виконання цих доручень (розведення та підписання формули Штайнмаєра – ред.) якраз і відкриває шлях для нового саміту «нормандської четвірки». В іншому випадку зустріч заради зустрічі навряд чи буде потрібна», – сказав Лукашевич.

Зазначимо, саміт у «нормандському форматі» на рівні лідерів Франції, Німеччини, Росії та України, найімовірніше, відбудеться вже найближчим часом. Цього не приховують в жодній із цих чотирьох країн, а про близькість цієї зустрічі говорять і Ангела Меркель, і Еммануель Макрон, і Володимир Зеленський. Лише в Росії намагаються всіляко висунути певні умови для саміту, однак також натякають на те, що зрештою ця подія таки відбудеться.

Як повідомлялося раніше, розведення сил у Золотому та Петрівському на Донбасі розпочнеться 7 жовтня.

16 вересня президент України Володимир Зеленський назвав основні три питання, які будуть обговорюватися на саміті – звільнення полонених за принципом «всіх на всіх», розведення військ по всій лінії фронту, а також умови проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/rosiia-vysunula-shche-odnu-umovu-dlia-provedennia-zustrichi-normandskoyi-chetvirky/” Об этом сообщает newsekart.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя