Національний банк відкликав банківську ліцензію у російського " БМ Банку"Національний банк України рішенням Правління від 06.11.2018 №749-рш відкликав банківську та генеральну ліцензії на здійснення валютних операцій у АТ "БМ Банк" та виключив цей банк з Державного реєстру банків. Об этом сообщает tvplus.in.ua со ссылкой на СМИ.


Про це йдеться в повідомленні НБУ.


Цей банк прийняв рішення про добровільне припинення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи.


АТ "БМ Банк"– шостий банк, який припинив банківську діяльність за власною ініціативою без ліквідації юридичної особи. Раніше Національний банк вже відкликав ліцензії у ПАТ "ДіВі Банк", ПАТ "КБ "Фінансовий партнер", ПАТ "Апекс-Банк", ПАТ "Промислово-фінансовий банк" та ПАТ "Кредит Оптима Банк".


В НБУ нагадли, що процедура добровільного припинення банківської діяльності стала можливою завдяки прийняттю у березні 2017 року Закону України "Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків".


Якщо за звичайною процедурою банки могли добровільно припинити діяльність лише шляхом повної ліквідації, що створювало значні незручності для їх власників, то тепер акціонери банку можуть прийняти рішення про припинення банківської діяльності та зберегти юридичну особу. Така юридична особа, що перестала бути банком, може продовжити працювати на ринку фінансових послуг (за умови отримання відповідних ліцензій) або здійснювати інші види господарської діяльності.


Передумовою для відкликання банківської та генеральної валютної ліцензії є погодження банками з Національним банком плану припинення та повне виконання зобов’язань, пов’язаних із здійсненням банківської діяльності.


В Україні під українські санкції "БМ Банк" потрапив восени 2015-го року. Він є дочкою російського "Банку Москви", котрий своєю чергою є донькою другого за розмірами в Росії банку ВТБ. А в самому ВТБ державна частка складає майже 61%.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/nats-onalnii-bank-v-dklikav-bank-vsku-l-tsenz-yu-u-ros-iskogo-bm-banku”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя